Artykuły A

Marzenia i problemy współczesnego człowieka obrócone w szanse dzięki niezwykłej perspektywie, jaką daje Bestseller Wszechczasów.  Poniżej artykuły z serii Koronawirus, o nabardziej aktualnym problemie,  Najsłabsze Ogniwo, o najsłabszych punktach naszego życia i jak je wzmacniać, Lunch Break o etyce w biznesie, finansach i wszelkim działaniu oraz SOS z Kokpitu o tym, co potrzebne, by marzenia się spełniły.

Koronawirus – docelowe rozwiązanie  2020-04-25

Bardzo byśmy sobie życzyli tego docelowego rozwiązania, prawda? W kwestii koronawirusa. Jest parę pomysłów, a główny wątek poszukiwań to pytanie: Jakie docelowe odniesienie do Boga jest potrzebne z naszej strony, by On przestał tolerować koronawirusa? Może za odkrycie tego leku będzie Nobel? Choć nie zawsze Nobel jest za najlepsze.

Koronawirus – docelowe rozwiązanie

Koronawirus – tożsamość w godzinie próby  2020-04-07

Tożsamość, odpowiedź na pytanie „kim jestem”, to temat szczególnie aktualny dzisiaj, w dobie pandemii. A skoro mamy Wielkanoc, popatrzmy, jak poruszał się w temacie tożsamości Jezus Chrystus w najbardziej srogich okolicznościach ostatnich godzin przed egzekucją. Jest piątkowe przedpołudnie – dzień, w którym został ukrzyżowany…

Koronawirus – tożsamość w godzinie próby

Wyprzedzić koronawirus  2020-04-01

„Choć tysiąc padnie u twego boku, ciebie to nie spotka…” Skąd pochodzą te słowa? Z bestsellera wszechczasów,  ukazującego sposób myślenia, który można nazwać ewangelicznym, e-umysłem (e-mind) – po prostu umysłem Chrystusa. Czy tu leży rozwiązanie naszych problemów, łącznie z tym obecnym?

Wyprzedzić koronawirus

Koronawirus • Nadzieja  2020-03-24

Koronawirus. Jaki jest skuteczny sposób? Niezależnie od badań naukowych w laboratoriach oraz sanitarnych i społecznych sposobów, istnieje jeszcze aspekt…

Koronawirus • Nadzieja

Koronawirus strachu   2020-03-15

Koronawirus to pandemia strachu. Dlaczego? Jaki jest na to skuteczny sposób? O tych bardzo aktualnych, błąkających się w naszych myślach niepokojach i pytaniach w artykule. Może będzie ich więcej.

Koronawirus Strachu

Szlachetne uzasadnienia mniej szlachetnych intencji  2020-03-14

Jak często zdarza się nam dorabiać szczytne argumenty do mniej szczytnych intencji? I jakie mogą być skutki? O tym w mini-artykule z nowej serii Lunch Break, która może okazać się dobrym pomysłem na ubogacenie przerw na lunch.

Lunch Break

Przetrwać bunt. Jak porozumieć się z nastolatkiem?  2020-03-10

Jak porozumieć się z drugim człowiekiem? Na przykład z młodszym pokoleniem, pomimo, że nieraz zapędzi w „kozi róg”? Jak sobie poradzić? Zasady, jak perły, w artykule z serii Najsłabsze Ogniwo.

Przetrwać bunt. Jak porozumieć się z nastolatkiem?

Nasz największy wróg – My  2020-02-26

O tym, kto podejmuje najczęściej wobec nas wrogie działania i jak temu przeciwdziałać, w artykule z serii Najsłabsze Ogniwo.

Nasz największy wróg – My

Seria Najsłabsze Ogniwo →

Seria Lunch Break →

Seria SOS z Kokpitu →