Klub

Klub COEK Movers

Klub COEK Movers, czyli Klub „Poruszaczy” COEK, to krąg ludzi, którzy przez wiarę przesuwają to, co jest marzeniem, do rzeczywistości.

Jezus powiedział:  „Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: “Przesuń się stąd tam!”, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was.” (Ewangelia Mateusza 17)

Klub COEK Movers to krąg ludzi, którzy pragną wywrzeć realny wpływ na świat przez zaangażowanie swojej wiary i modlitwy w unikalne projekty.

Projekty

Projekty rozwijane w Klubie COEK Movers dają możliwość zaangażowania na odległość, by każdy mógł się włączyć.

Poznaj trzy flagowe projekty Klubu COEK Movers:

1. Projekt “Rzymianie & Mocny Klub”

Pierwszym celem projektu jest umożliwienie kontynuacji studium Listu do Rzymian.

Pierwsza część Studium Listu do Rzymian powstała w latach 2012-2013 (31 studiów Biblijnych – rozdziały 1-7 Listu do Rzymian). Studium spotkało się z szerokim zainteresowaniem środowisk ewangelicznych. Okazało się użyteczne dla wielu nauczycieli Biblii i liderów małych grup.

Co rusz powraca pytanie, kiedy druga część. Do tej pory nie jest to możliwe, z uwagi na duże zaangażowanie twórcy studiów, pastora Grzegorza Bednarczyka w sprawy tworzenia finansowego zaplecza dla powstania ośrodka w Bielsku-Białej, a studium Listu do Rzymian wymaga przeogromnej ilości czasu. Po prostu za dużo na jednych barkach.

Zaangażowanie w tą część projektu polega na modlitwie, by udało się zgromadzić środki potrzebne na uruchomienie całego ośrodka oraz na ofiarowaniu na rzecz budowy ośrodka.

Drugim celem projektu jest rozwinięcie potencjału klubu przez pozyskanie szerszego grona adresatów reportaży Misja & Materia (o reportażach Misja & Materia poniżej).

Zaangażowanie w tą część projektu polega na zachęcaniu ludzi wokół nas, by zamówili Misję & Materię (wysyłana mailem) i zaangażowali się w projekt, by ta ważna sprawa, jaką jest dokończenie studium, stała się możliwa.

Kiedy cel projektu zostanie osiągnięty? Gdy spotkają się trzy rzeczy:

  1. Uzbieramy środki potrzebne na uruchomienie całego ośrodka.
  2. Liczba adresatów Misji & Materii w dniu 1 września 2018 zostanie podwojona.
  3. Powstanie druga część studium Listu do Rzymian.

Szczegóły co do realizacji projektu na bieżąco w Misji & Materii.

2. Projekt “Platforma Marzeń”

Platforma Marzeń nawiązuje do głębokiego pragnienia, które jest w każdym z nas, by uczynić coś znaczącego.

Współczesny człowiek to kryzys nadziei – depresja staje się epidemią. Platforma, dostarczając pozytywnych przykładów, ma pomóc wydobyć własne marzenia.

Platforma Marzeń do mozaika osobistych nadziei i wizji. Ty też namaluj swój upragniony obraz.

Jak można zaangażować się w projekt? Na dwa sposoby:

  1. Przygotować własny artykuł na Platformę Marzeń na wzór tych, które znajdziesz na Platformie Marzeń i według sugestii Jak przygotować artykuł na Platformę Marzeń?
  2. Zaangażować swoją wiarę w marzenia ludzi, którzy odważyli się zamieścić swój artykuł, po prostu modląc się, by się spełniły, by wielkość Boga została wykazana, a świat stał się lepszym miejscem.

Wiara przenosi góry. Niech przeniesie i te!

3. Esej “Biblia, Planty i Siódma Aleja”

Esej „Biblia, Planty i Siódma Aleja” to cykl rozmyślań ilustrowanych zdjęciami, stanowiący jakby manifest, poszukiwanie recepty na zmianę świata, nawiązujący do duchowego świata i umysłu Chrystusa.

Esej, podzielony na odcinki (epizody) ma być stale w fazie tworzenia, nigdy nie zakończonego szkicowania na oczach odbiorców, gdzie odbiorcy mogą być też współtwórcami, dorzucającymi swoje trzy grosze.

Chcąc to ogarnąć, muszą być jakieś ograniczenia, więc współtwórcami eseju niech będą na razie wyłącznie panowie. Chcąc być współtwórcą, trzeba też najpierw samemu coś  stworzyć – kilka słów o sobie na Platformie Marzeń.

Jak można zaangażować się w projekt? Na trzy sposoby:

  1. Stając się współtwórcą eseju, wrzucając mailem swoje trzy grosze – uwagi, pomysły, zdjęcia.
  2. Angażując swoją wiarę – modląc się, by esej odcisnął ślad na duchu i umysłach ludzi – zarówno na poziomie komunikowania ewangelii jak i pryncypiów zaangażowanych chrześcijan.
  3. Biorąc udział w konkursach fotograficznych dopinanych za pośrednictwem reportaży Misja & Materia.

Więcej o eseju i pierwszy odcinek w Biblia, Planty i Siódma Aleja.

Jeśli chcesz być z nami

Jeżeli pragniesz przekroczyć most do COEK Movers i być z nami, nic prostszego! Zaangażuj wiarę, którą Bóg w tobie zbudował, w jeden z flagowych projektów, a najlepiej we wszystkie.

Newsletter “Misja & Materia”

Newsletter Misja & Materia to reportaże o tworzeniu COEK, w tym o Klubie COEK Movers i jego projektach przesyłane drogą mailową. Pozwalają być na bieżąco, w co angażować swoją wiarę oraz wiedzieć dokąd zmierzamy.   Zawsze sporo wizji, zdjęć i wieści.

Jeżeli chciałbyś otrzymywać newsletter Misja & Materia, poproś o niego pisząc na bednar747(at)gmail.com wstawiając „małpę” w miejsce (at). Dopisz, w jaką wspólnotę się angażujesz i w jakim mieście (jeżeli się angażujesz).

Pchnij z nami świat na lepszy tor!