Prezentacje Imagine

Kierunkowe życiowe decyzje – świeże spojrzenie  2021-03-07

W prezentacji o życiowych decyzjach, o sposobie ich podejmowania. Jak wygląda obszar najbardziej kluczowych życiowych decyzji, jakie stoją przed nami? Okazuje się, że mają one też związek z… modelem chrześcijańskiej wspólnoty.

Ranking satysfakcji  2021-02-21

Ranking satysfakcji ma wyjść naprzeciw takim problemom jak poczucie pustki, monotonia, znudzenie, znużenie itp. Wyobraź sobie, że jesteś człowiekiem, który doświadcza najwyższej satysfakcji, zaciekawienia, świeżości i atrakcyjności w tym, co go spotyka i czym się zajmuje. Poszukajmy tego czegoś na szczycie rankingu.

Zweryfikowane podejście do czasu  2021-02-07

Zdążyć na czas. Podjąć decyzję we właściwym czasie. Wyobraź sobie, że jesteś osobą, która potrafi działać zawsze na czas. Dzieje się tak, ponieważ rozumiesz sytuację, w jakiej się znajdujesz i umiesz decydować.

Sztuka dostrzegania okazji 2  2021-01-24

Jakość życia możemy oceniać po tym, ile okazji udało się dostrzec i wykorzystać, a ile przegapić. Gdyby ktoś nauczył nas sztuki dostrzegania okazji… Ty jednak jesteś mistrzem w dostrzeganiu i wykorzystywaniu okazji. Wyobraź to sobie.

O autorze:

Autorem Prezentacji IMAGINE jest Grzegorz Bednarczyk, który zajmuje się chrześcijańskim nauczaniem we Wspólnocie „Trinum” Bielsko-Biała – Katowice – Kraków. Wygłosił ponad 2000 wykładów na temat bestsellera wszechczasów, jakim pozostaje Biblia,  zgłębiając tajniki hermeneutyki, badając teksty w językach oryginalnych (choćby cały List do Rzymian, słowo po słowie), starając się najlepiej przekładać je na język współczesnego człowieka (doktorat w zakresie komunikacji pojęć na KUL), ale przede wszystkim dlatego, że słowa te stały się osobistym doświadczeniem. Więcej artykułów i wykładów na www.coek.pl.