Nowości na stronie

2018-12-19  Platforma Marzeń

Ewa Bednarczyk i Grzegorz Bednarczyk przeredagowali swoje artykuły, dodając osobiste odniesienie do Fundamentalnego Planu, czyli ewangelii oraz trochę zdjęć. Na Platformie Marzeń.

2018-12-11  Platforma Marzeń

Nowy artykuł. Swoimi marzeniami dzieli się Rafał Ślęzak. Kliknij zdjęcie na Platformie Marzeń.

2018-12-07  Platforma Marzeń

Trzy nowe artykuły na Platformie Marzeń. O swoich marzeniach opowiadają Bartłomiej Bertoldi, Jarosław Gutek i Jan Lorek. Kliknij odpowiednie zdjęcie na Platformie Marzeń.

2018-11-29  Platforma Marzeń

Kolejny artykuł. Tym razem o swoich marzeniach opowiada Dawid Bednarczyk. Kliknij zdjęcie na Platformie Marzeń.

2018-11-27  Platforma Marzeń

Kolejny artykuł na Platformie Marzeń. O swoich marzeniach opowiada Ewa Bednarczyk. Kliknij zdjęcie na Platformie Marzeń.

2018-11-23  „Szkoda Słów”

Nowe studium w dziale Aktualne Tematy Forum.

2018-11-09  Szkoła Tyrannosa. Styl promujący ewangelię II

Chcąc zdobyć styl życia promujący ewangelię, potrzebujemy ćwiczyć się w kilku dziedzinach. Mówiliśmy już o patrzeniu na siebie z perspektywy Boga. Dzisiaj o drugiej potrzebnej rzeczy – o sposobie patrzenia na innych ludzi. Nie rozwiązane problemy w tej dziedzinie są przeszkodą w ogłaszaniu wielkości Boga.

W dziale Aktualne Tematy Forum. Tu znajdziesz zwiastuny studiów Biblijnych, które pojawią się wkrótce w Kręgu Forum. Możesz wcześniej poznać i lepiej skorzystać.

2018-11-04 Fundamentalny Plan

Nowa odsłona prezentacji istoty chrześcijaństwa, czyli ewangelii, inspirowana Czterema Prawami Duchowego Życia. Co jest dla chrześcijaństwa konstytutywne, a co w nim unikalne? Jak założyć fundament, którym jest Jezus Chrystus? Na Fundamentalny Plan.

2018-10-28 Trendy 2019

Co będzie trendy w COEK w 2019? W czym jesteśmy świadkami zmian, a w czym możemy być kreatorami? To wszystko przeplecione trendami w formie. Taki jest plan.

Artykuł Trendy 2019 znajdziecie zawsze w menu Ośrodek.

2018-10-25  Kawiarenka Forum

Kawiarenka Forum to wewnętrzna kafeteria w naszym ośrodku, dla wspólnotowiczów i ich gości.

Od wtorku 30 października ma być otwarta codziennie od poniedziałku do soboty 17:00-21:00, ale czasami rezerwowana na specjalne wydarzenia.

Wszelkie newsy, co dzieje się w Kawiarence Forum, kiedy jest dostępna, dlaczego kawa i herbata jest za dowolną ofiarę i gdzie ją wrzucać oraz wiele innych pożytecznych wiadomości pod przyciskiem Kawiarenka Forum w podmenu Forum lub Ośrodek.

2018-10-23  Klub COEK Movers

Klub COEK Movers – zmieniona formuła. Jego projekty nabrały konkretów: trzy projekty flagowe i jak każdy może się zaangażować niezależnie od miejsca przebywania. To wszystko na Klub CM.

2018-10-17  Biblia, Planty i Siódma Aleja

„Biblia, Planty i Siódma Aleja” to rodzaj eseju, cykl rozmyślań ilustrowanych zdjęciami z dwóch szczególnych miejsc – krakowskiej Starówki i Manhattanu – stanowiący jakby manifest, poszukiwanie recepty na zmianę świata, nawiązujący do przekonań w obrębie duchowego świata i umysłu Chrystusa i jak się on przekłada na rzeczywistość Jego naśladowców.

Więcej o projekcie, jak powstaje i kto go tworzy w Biblia, Planty i Siódma Aleja.

2018-10-14  Fundusz Budowy, Fundusz Cykliczny, Pożyczanie

Nowe ujęcie finansów na rzecz budowy naszego ośrodka kościelnego w Bielsku-Białej w zakładce Fundusz.

2018-10-13  O naszym kościele

Trochę więcej o naszym kościele w zakładce Kościół.

2018-10-11  Przypowieści 01+

01+ to współczesna Przypowieść o tym, co by było, gdyby chrześcijanie we wspólnotach ofiarowali dziesiątą część swoich środków z plusem.

Wcześniejsze Reportaże 01+ na nowo zredagowane. Miłej lektury!

2018-10-10  Ekspozycja Tematu Dnia „Kiedy świat stoi przed nami otworem?”

„Lisy mają jamy, ptaki gniazda, a Syn Człowieczy nie ma gdzie oprzeć głowy.” Co oznaczają te słowa Jezusa? Jakiego rewolucyjnego sposobu myślenia uczy nas Mistrz z Nazaretu?

Odpowiedź w kolejnym odcinku Ewangelii Łukasza „Łukasz 33” w Wykłady – Archiwum.