Przypowieści 01+

Przypowieści 01+

01+ to współczesna Przypowieść o tym, co by było, gdyby chrześcijanie we wspólnotach ofiarowali dziesiątą część swoich środków z plusem.

Twórcy Przypowieści mówią, że ich autorem jest Bóg, ponieważ codziennie modlą się, by ich prowadził i obdarzał mądrością. Miłej lektury!

Poznaj Kapitana G

Fontanna przed Exxon Building przy Szóstej Alei cicho szemrała, gdy z drzwi wypadł mężczyzna w stronę żółtej taksówki.

Właśnie musiał przerwać posiedzenie zarządu, pilne wezwany na Morze Norweskie. Wśród licznych swoich profesji, Kapitan G był specem od bezpieczeństwa platform wiertniczych. Wzywano go tylko w najwyższych przypadkach. Gdyby był na Deepwater Horizon…

Ucieszył się z takiego obrotu spraw, bo będzie mógł wpaść do swojej ojczyzny i swej ukochanej wspólnoty, zobaczyć postępy w budowie.

Ocieplenie II etapu postępuje. Firma wydaje się bardzo solidna. Klejenie obwodowe, parapety – wycieczki szkolne będą uczyć się na nich geometrii, specjalne uszczelki między szpaletami a oknami…

…kołki starannie zaklejane, łączenia płyt wypełniane pianką, szpalety wklejane na ciepłym kleju, nie cementowym. To wszystko ważne, by nie uciekały pieniądze za ogrzewanie.

Inżynier Tomek, Pizza Man 2, nasz drugi obieg kontroli jakości, nie śpi!

Kapitan G z uznaniem pokiwał głową. Z nostalgią wspominał kondycję (i sylwetkę), jaką miał, gdy sam działał w ociepleniach. Z jaką łatwością skakał po rusztowaniach. Nielubiany przez fachowców – mówili, że zawyża poziom. Teraz chętnie by się rzucił, by ocieplać, ale nie da się robić wszystkiego. Parę uścisków dłoni… i czas chwycić drabinkę helikoptera!

C.d.n.

I Ty przyłącz się do Służby 01+ & Przyjaciele!

Przypowieści 01+