Poznaj Forum

Forum Idei – Inspirujące Spotkania

Tu opowiesz o swoich marzeniach jak chciałbyś zmienić świat i znajdziesz inspirację, by się udało.

Forum Idei 2017 to cykl spotkań w niedzielne popołudnia, na żywo i on-line oraz w kilkudziesięciu mniejszych kręgach w ciągu tygodnia – w Bielsku-Białej, kilku miastach Śląska, Krakowie i innych miejscach.

Ścieżka Forum – 5 Pytań

(1) Każdy z nas jest wrażliwy na coś trochę innego i zrobiłby wiele, by to zmienić. Co ciebie szczególnie porusza?

(2) Co zamierzasz zrobić, by to zmienić?

(3) Co powiedział na ten temat Ktoś, Kto wywarł największy wpływ na świat oraz Jego pierwsi naśladowcy? Odkryj cztery kardynalne zasady, które potrzebujemy zastosować, by marzenia zakończyły się pomyślnie.

(4) Jak zamierzasz osobiście zastosować cztery zasady Chrystusa?

(5) Jak zamierzasz zaszczepić w otoczeniu cztery zasady Chrystusa? Istnieje nieskończona liczba twórczych sposobów.

Czym jest Forum Idei?

Jest jak skrzyżowanie szlaków.

Tu możesz przyjść i przedstawić to, jak chciałbyś uczynić swoje miasto wspanialszym, czy świat. Tu możesz przedstawić, co tworzysz, także dylematy, z którymi się zmagasz.

Tu może usłyszysz coś, co okaże się inspiracją na dalszą drogę i odbiciem do dalszego rozwoju. Czasami wystarczy jedno spotkanie.

Poznaj Forum – ciąg dalszy

Znajdź Forum

W niedzielne popołudnia

W naszym ośrodku przy ul. Listopadowej 108 w Bielsku-Białej.

16:55 – Muzyczne Klimaty Nieba. Głębokie słowa w mniej lub bardziej wyrafinowanej formie, w zależności, kto pojawi się na scenie.

17:20 – Ekspozycja Tematu Dnia, formuła wykładu. W naszym ośrodku na żywo i w wielu innych miejscach on-line.

Możesz zobaczyć wykład on-line lub z archiwum wykładów w zakładce Twórz Forum.

18:10 – Forum – Kręgi. Przy kubku kawy, czy herbaty, w mniejszych kręgach, można powiedzieć o swojej wizji i dylematach i posłuchać innych. Zawsze czeka wybór inspirujących cytatów.

Po każdym z punktów programu jest przerwa, by można było przybyć specjalnie na któryś z nich.

W tygodniu

Każdego tygodnia kilkadziesiąt mniejszych kręgów forum, w przeróżnych miejscach i czasie, czasami jako część innych wydarzeń. Jak się potocznie mówi, koniec języka za przewodnika.

Jeżeli jest zainteresowanie, znajdzie się możliwość!

Forum Idei zatrzymane w kadrze

Twórz Forum

Forum on-line

To takie proste, gdziekolwiek jesteś, w niedzielę 17:20 czy kiedykolwiek, otwierasz laptop, niczym Jan Chrzciciel na pustkowiu, a może pojawić się tłumek.

Potem forum w mniejszych kręgach, inspirujące cytaty, które znajdziesz na Forum – Kręgi. Możesz też zamówić je, by dostawać mailem.

Transmisja On-line

Archiwum Wykładów

Forum – Kręgi

Plan 16

Plan 16 to przedstawianie forum 16-tu (umownie) osobom ze swojego otoczenia,  by powstał nowy krąg forum złożony z 8-miu osób. Umownie, bo jeżeli z 16-tu będzie jedna, to też dobrze.

Plan 16 Notatnik

Prowadzenie mniejszych kręgów

Jeżeli prowadzisz jeden z kręgów forum, uczyń punktem wyjścia pragnienia i marzenia uczestników, by uczynić coś znaczącego, zgodnie z powołaniem. Pomogą w tym dwa pierwsze pytania ścieżki forum:

(1) Każdy z nas jest wrażliwy na coś trochę innego i zrobiłby wiele, by to zmienić. Co ciebie szczególnie porusza. (2) Co zamierzasz zrobić, by to zmienić?

Cztery Zasady Chrystusa – twórcze wyrażanie

Jak wyrazić i przekazać cztery kardynalne zasady Chrystusa? Istnieje nieskończona liczba twórczych sposobów.

Zasady Chrystusa – twórcze wyrażanie

Twórz COEK

Ośrodek – narzędzie powołania

Tworzymy Chrześcijański Ośrodek Edukacji i Kultury, a w zamiarze inne Ośrodki i Kluby, jako narzędzie realizacji życiowego powołania, jakie Bóg ma dla każdego z nas, by marzenia miały szansę stać się rzeczywistością.

Aktualne Wyzwania

Ostatnie Działania

Co udało się stworzyć?

Służby

Staramy się, by to miejsce było jak najlepsze, co przekłada się na dziesiątki służb tworzenia i funkcjonowania Ośrodka, w które można się zaangażować, lub nawet je poprowadzić. Możesz je poznać, patrząc na…

Role

Prompter Służb

Zespół Zarządzania Jakością

0,1+

Ponieważ Ośrodek, i to, co się w nim dzieje, odgrywa tak wielką rolę w życiu każdego z nas, wielu chrześcijan decyduje się na zaangażowanie tu ponad dziesiątej części swoich środków, by sprawy toczyły się dynamicznie.  Czytaj dalej Twórz COEK

Nasza Wizja

Nasza Wizja

Każdy człowiek ma w swoim życiu kilka okazji, by odkryć i zastosować kluczowe zasady Chrystusa, by zmieniły jego los.

Lub w formie hasła:

Co trzecie okno się zajarzy, by krąg forum się w nim zdarzył!

Nasz Plan

Zadecyduje o tym działanie Boga w sercach ludzi. Więc ufamy!

Zadecyduje o tym jakość rzeczy przygotowywanych dla forum oraz idący za nimi żywy wzór ludzi, którzy poprowadzą kręgi forum na różnych poziomach, od pierwszych kroków, aż po przywództwo.

Dlatego naszą misją jest tworzenie najlepszych materiałów dla forum i przekazywanie żywego wzoru. Wierne budowanie ludzi w taki sposób zatoczy coraz szersze kręgi i kiedyś każdy będzie miał okazję…

Warsztat Forum

Tu dzielimy się ostatnimi pracami nad materiałami dla forum na różnych poziomach, od pierwszych kroków, po przywództwo. Materiały są wielokrotnie „oblatywane” i szlifowane w realnych sytuacjach w kręgach forum.

Tu znajdziecie zwiastuny nowych tematów.

Warsztat Forum

Forum Pomnażania

Jeżeli nie ma dla ciebie rzeczy ważniejszej, niż budowanie ludzi według wzoru Jezusa i szukasz więzi z podobnymi sobie dla wzajemnej inspiracji, Forum Pomnażania może być miejscem dla ciebie. To całkowicie nieformalny ruch…

Forum Pomnażania

Najważniejsze Pytania

Najlepszy wzór

Jeżeli jesteś chrześcijańskim liderem i przytłacza cię ogrom wyzwań, odkryj, jak to robił Ktoś, kto wywarł największy wpływ na świat oraz Jego pierwsi naśladowcy i znajdź inspirację.

Najlepszy Wzór

Forum Pomnażania – Inspirujące Spotkania

Forum Pomnażania – inspirujące spotkania

Wkrótce