Społeczeństwo & Przyszłość

Artykuły Społeczeństwo & Przyszłość

Artykuły zawierają idee istotne dla przyszłości społeczeństw w kontekście obecnej sytuacji.  Zostały wybrane, bo zdaniem gospodarzy Forum Idei, mogą szczególnie zainspirować lub warte są wsparcia w stronę realizacji.

Moja Przestrzeń Publiczna

Grzegorz Bednarczyk, Bielsko-Biała  22 lipca 2020

Moja Przestrzeń Publiczna 1

Społeczeństwo coraz bardziej open source’owe

Alek Tarkowski, Warszawa  27 maja 2020

Sytuacja kryzysowa stawia nas przed nowymi wyborami i nową szansą kształtowania przyszłości. Jakich wyborów potrzebujemy świadomie dokonywać w zakresie życia społecznego, by zmierzało w lepszą stronę? Te wybory ukształtują przyszłość społeczeństw.

Społeczeństwo opensource’owe

Nowe leki i sprzęt medyczny będą pojawiały się szybciej

Paweł Soluch , Warszawa 26 maja 2020

Na co potrzebujemy położyć nacisk, myśląc o przyszłości społeczeństw w zakresie medycyny i służby zdrowia, w kontekście obecnej sytuacji? Można powiedzieć, że pewne procedury nie wytrzymają próby czasu.

Nowe leki i sprzęt medyczny

Sztuczna inteligencja i boty odbarczą służbę zdrowia

Marcin Maruszewski, Warszawa  20 maja 2020

Na co potrzebujemy położyć nacisk, myśląc o przyszłości społeczeństw w zakresie medycyny i służby zdrowia, w kontekście obecnej sytuacji? Służba zdrowia skręciła właśnie w drogę, z której nie ma odwrotu.

Sztuczna inteligencja i boty

COVID 19  Koniec kapitalizmu?

Nick Sadowski, Nowy Jork  3 kwietnia 2020

Kwarantanna trwa, większość Amerykanów zostaje w domu. Jaka przyszłość nas czeka? Czego możemy się spodziewać przy prawie całkowicie zamkniętej działalności biznesowej? W jakiej rzeczywistości się obudzimy, jeżeli wkrótce nie uruchomimy gospodarki? Spójrzmy na liczby i sami wyciągnijmy wnioski.

COVID 19  Koniec kapitalizmu?

Jak porozumieć się z nastolatkiem i nie tylko?

Grzegorz Bednarczyk, Bielsko-Biała  14 kwietnia 2020

Gdy więzi międzyludzkie poddane są szczególnej próbie w czterech ścianach, bardzo przydatna staje się umiejętność porozumienia się z ludźmi wokół nas. Szczególnie trudne bywa porozumienie między pokoleniami, zwłaszcza z dziećmi w okresie dojrzewania, w fazie buntu. Jak porozumieć się z nastolatkiem? Jak porozumieć się w ogóle?

Jak porozumieć się z nastolatkiem i nie tylko?