Koronawirus Artykuły

Koronawirus – docelowe rozwiązanie  2020-04-25

Bardzo byśmy sobie życzyli tego docelowego rozwiązania, prawda? W kwestii koronawirusa. Jest parę pomysłów, a główny wątek poszukiwań to pytanie: Jakie docelowe odniesienie do Boga jest potrzebne z naszej strony, by On przestał tolerować koronawirusa? Może za odkrycie tego leku będzie Nobel? Choć nie zawsze Nobel jest za najlepsze.

Koronawirus – docelowe rozwiązanie

Koronawirus – tożsamość w godzinie próby  2020-04-07

Tożsamość, odpowiedź na pytanie „kim jestem”, to temat szczególnie aktualny dzisiaj, w dobie pandemii. A skoro mamy Wielkanoc, popatrzmy, jak poruszał się w temacie tożsamości Jezus Chrystus w najbardziej srogich okolicznościach ostatnich godzin przed egzekucją. Jest piątkowe przedpołudnie – dzień, w którym został ukrzyżowany. Niezwykle poruszające.

Koronawirus – tożsamość w godzinie próby

Wyprzedzić koronawirus  2020-04-01

„Choć tysiąc padnie u twego boku, ciebie to nie spotka…” Skąd pochodzą te słowa? Z bestsellera wszechczasów,  ukazującego sposób myślenia, który można nazwać ewangelicznym, e-umysłem (e-mind) – po prostu umysłem Chrystusa. Czy tu leży rozwiązanie naszych problemów, łącznie z tym obecnym?

Wyprzedzić koronawirus

Koronawirus • Nadzieja  2020-03-24

Koronawirus. Jaki jest skuteczny sposób? Niezależnie od badań naukowych w laboratoriach oraz sanitarnych i społecznych sposobów, istnieje jeszcze aspekt…

Koronawirus • Nadzieja

Koronawirus strachu   2020-03-15

Koronawirus to pandemia strachu. Dlaczego? Jaki jest na to skuteczny sposób? O tych bardzo aktualnych, błąkających się w naszych myślach niepokojach i pytaniach w artykule. Może będzie ich więcej.

Koronawirus Strachu