Paradygmaty Pomnażania
•
Paradygmaty stojące za tworzeniem COEK, a także Wspólnoty na Wyżynach, ku ogólnemu pożytkowi, by pomóc we współtworzeniu tego dzieła bez utraty jakości.
Uczą sposobu myślenia, mentalności pomnożyciela, zgodnie z pragnieniem Chrystusa: „Idąc, czyńcie uczniów ze wszystkich narodów” (Ewangelia Mateusza 28).
•
- Wiara na Słowo i charyzmaty. Spojrzenie na doskonały wzór wiary, jaki warto afirmować oraz na parę stereotypów wokół cudów, znaków i charyzmatów.
- Wierność Pomnażająca. Bóg zaprosił każdego z nas do efektywnego wykorzystania życia, z konsekwencjami na całą wieczność, wzywając nas do bycia… pomnożycielami.
- Duchowy wymiar liderowania. Bóg patrzy na serce, na ducha człowieka, siedlisko wszelkich motywów i ukrytych dążeń. Tu zaczyna się… duchowy wymiar liderowania.
- Kwalifikacje pomnożyciela. Jakie osobiste cechy sprawiają, że jesteśmy szczególnie przydatni dla wypełnienia Wielkiego Posłannictwa Chrystusa i jak te cechy rozwijać?
- Wolność od legalizmu. Czym jest legalizm i co w nim tak niszczącego, że Paweł Apostoł stawia swych podopiecznych (1 List do Tymoteusza i List do Tytusa) w najwyższy stan gotowości?
- Potencjał małej grupy. Jak budować dobrą małą grupę dla budowania ludzi? Jakie są kryteria? Na przykładzie Mistrza Mistrzów, Jezusa.
- Od zaangażowania minimum do przymierza. Są różne poziomy zaangażowania we wspólnotę, ale najwięcej satysfakcji da branie odpowiedzialności, najpełniej przymierze członkostwa.
- Wspólnota niezwykłych więzi. Szczególny rodzaj więzi w chrześcijańskiej wspólnocie. Zobaczmy ich panoramę w Biblii. Zobaczmy współczesne zastosowania.
- Cel życia w realizacji. Jak odkryć cel życia i przełożyć na plan i działanie? Najlepsze zasady prosto z Biblii, razem z przykładami Jezusa, Pawła i Salomona.
- Mój osobisty profil. Jak Bóg niezwykle wyposaża w dary-umiejętności? Do służby w chrześcijańskiej wspólnocie i nie tylko. 13 darów – z uwzględnieniem cech osobowości, gdzie trzeba.
- Narzędzia budowania uczniów. Jezus powiedział „idąc, czyńcie uczniów”. Jak to robić? Cztery konkretne narzędzia.
- Styl promujący ewangelię. W jaki sposób wybaczanie innym może stać się stylem życia promującym ewangelię?
- Przybliżanie Chrystusa. Jak znaleźć się w sytuacji, gdy rozmawiamy o Chrystusie, jak zbudować most między nami i jak stworzyć okazję do zaproszenia Chrystusa?
- Nadprzyrodzone zaplecze. Jak tworzyć zaplecze dla duchowego pomnażania – materialne i organizacyjne – by wszystkie potrzeby były zaspokojone? Jak łączyć dary w zespoły?
- Kulturowe dostosowanie. Jak komunikować Dobrą Wiadomość o Chrystusie w naszej kulturze? Jakie bariery trzeba przezwyciężyć? Jak uniknąć kulturowego getta?
- Nauczanie Słowa. Biblia to nie wykład teologiczny, lecz szereg zdarzeń. Jak odkrywać, co mówi? Jak prezentować? Ukazane tu zasady mogą być niezłym „pasem startowym” nauczania Słowa.